Blog

İşyeri Sigortası Nedir? İşyeri Sigortası Neyi Kapsar?

İşyeri Sigortası Nedir? İşyeri Sigortası Neyi Kapsar?

İşyeri Sigortası Nedir? İşyeri Sigortası Neyi Kapsar?


İşyeri sigortası ile tamamen isteğe bağlı olarak iş yerinizi her türlü felakete karşı güvence ve koruma altına alabilirsiniz. Yangın, sel, hırsızlık ve daha pek çok riske karşı iş yerinize işyeri sigortası yaptırabilirsiniz. İşyeri sigortası için sigorta hizmeti sunmakta olan sigorta firmaları ile anlaşma sağlayabilir ve size uygun poliçe teklifini değerlendirerek işyerinizi koruma altına alabilirsiniz. İşyeri sigortası yaptırırken sigortanızın kapsamını kendiniz belirleyebilir ve dilediğiniz paket seçeneği üzerinden poliçenizi başlatabilirsiniz. İşyeri sigortası yaptırırken küçük ölçekli işletme ve büyük ölçekli işletme şeklinde baz alınarak hesaplama yapılmaktadır. İşyerlerinde risk durumu iş yerlerinin yapısına ve faaliyet durumuna göre değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle oluşabilecek tehlike durumlarına göre sigorta poliçesi oluşturmak ileride yaşanacak risklere karşı önlem alma konusunda büyük bir fayda sağlayacaktır. İş yeri sigorta işlemleri internet sitesi üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

İşyeri Sigorta Kapsamları

İşyeri sigorta kapsamları oldukça geniştir. İşyeri sigortası yaptırırken sigorta kapsamı içerisinde yer almakta olan kapsamlara dikkat etmek büyük önem taşımaktadır. İşyeri sigorta kapsamları içerisinde genel olarak yangın, sel, izolasyon eksikliği ve daha pek çok nedenden kaynaklanabilecek hasarlar sigorta poliçesi kapsamında yer almaktadır. İşyeri sigortasından tam anlamı ile faydalanabilmek için sigortanızın tam kapsamlı olması her zaman çok daha faydalı olacaktır. İş yerlerinde genel olarak yangın, hırsızlık ve deprem en sık karşılaşılan riskler arasında yer almaktadır. İş yeri sigortası yaptırırken bina değeri, dekorasyon değeri, demirbaş değeri, işyerinin faaliyet konusu, hırsızlık önlemleri, işletme ticari ünvanı, şahıs için TC kimlik numarası, şirketler için ise vergi numarası talep edilmektedir.

İşyeri Sigorta Fiyatları

Günümüzde işyeri sigortası yapmak için hizmet sunmakta olan pek çok sigorta firması bulunmakta ve sigorta fiyat teklifleri de firmadan firmaya değişim göstermektedir. İşyeri sigortası yaptırırken işyerinizin yapısına göre teminat seçimi yapmanız çok daha faydalı olacaktır. Sigorta şirketleri bu konuda sizleri yönlendirmekte ve teminatlar ile ilgili detaylı bilgi sunumu yapmaktadır. Herhangi bir hasar durumunda yarı yolda kalmamak ve sigorta kapsamından detaylı bir şekilde yararlanmak için geniş kapsamlı sigorta önerilmektedir.