Blog

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır? Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır? Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır? Trafik Sigortası Fiyatları


Trafik sigortası trafiğe çıkan her araç için yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır. 2918 sayılı kanun gereğince trafiğe çıkan her aracın her yıl mutlaka trafik sigortası yaptırması ev trafik sigortasının günü geçtiğinde sigortasını yeniletmesi gerekmektedir. Trafik sigorta poliçesi ile aracın sigorta durumu takip edilebilmekte, sigortasının yenilenme süresi geldiğinde trafik sigortasının mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Trafik sigortası herhangi bir kaza durumu söz konusu olduğunda karşı tarafa verilen hasarı suçluluk durumuna göre karşılamaktadır. Trafik sigortası maddi herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilen maddi hasarı, bedeni hasarı ve eşyalara verilen hasarları karşılayabilmektedir. Yeni alınan araçlarda araç sıfır km ise trafik sigortasının araç trafiğe çıkmadan yaptırılması, alınan araç ikinci el ise trafik sigortasının ortalama olarak 15 gün içerisinde yaptırılması zorunludur. Trafik sigortası olmayan araçlarda ceza uygulanabileceği gibi araç trafikten de çekilebilmekte ve sigorta yenileme esnasında gecikmeden dolayı yeni sigorta poliçesinde gecikme zammı uygulanmaktadır.

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Aracınıza trafik sigortası yaptırmak için trafik sigortası hizmeti sunmakta olan firmalar ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Size en yakın sigorta firmasına giderek fiyat teklifi alabileceğiniz gibi internet sitesi üzerinden de aracınızın bilgilerini girerek size en uygun trafik sigortası teklifine kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlayarak online olarak sigorta işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Araç plakası, TC kimlik numarası ve diğer araç bilgilerini paylaşarak trafik sigortası tekliflerine kolay bir şekilde erişim sağlamak mümkün.Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası fiyatları hesaplanırken aracın modeli, araç sahibinin yaşı, hasarsızlık durumu ve daha pek çok detay göz önünde bulundurularak fiyat hesaplaması yapılmaktadır. Trafik sigorta hizmeti sunmakta olan sigorta firmaları da sabit bir fiyat üzerinden hizmet vermemekte, fiyatlar sigorta firmasına göre de değişim gösterebilmektedir. Trafik sigortası sadece araç sahibinin kimlik bilgileri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Arcın plaka ili, aracın modeli, hasarsızlık durumu gibi detaylar incelendikten sonra verilen ortalama trafik sigortası fiyatlarında fiyat hesaplamaları 1 yıl süre için geçerli olmaktadır. Sigorta poliçesinin her yıl mutlaka yenilenmesi kanunen zorunludur.