Blog

Kağıthane Trafik Sigortası

Kağıthane Trafik Sigortası

Kağıthane Trafik Sigortası


Trafik sigortası, Karayolları trafik kanunlarına göre yaptırılması zorunlu görülmüş sigortalardan biridir. Her aracı olan kişinin mutlaka ilk yaptırması gereken trafik sigortası oluyor. Trafik sigortası yaptırmanın avantajları hem sizi kapsar, hem de trafikte ki kazaya karışabilecek kişileri kapsayarak yararına olur. Kağıthane trafik sigortası yaptırmak isteyenler için ofisimiz sizi bekliyor. Araç alımından sonra ruhsat devir işlemleri mutlaka gerçekleşir. Sonrasında da trafik sigortası, karayolları trafik kanununa göre zorunlu tutularak araç ve kişi menfaati düşünülür. Trafik sigortası yaptırmayan kişi ve araç suçlu olarak görülür. Eğer araç alınır alınmaz kısa sürede işlemler gerçekleştirilmezse, araç trafikten men edilir, ceza yazılır.

Belirlenen yasalar gereği tüm sigorta şirketlerinde trafik sigortası hemen hemen aynı şekilde değerlendirilir. Trafik sigortası yapılırken, ruhsatı alan kişinin geçmiş trafiği mutlaka değerlendirilir.

Kağıthane Zorunlu Trafik Sigortası

Trafik akışında oluşabilecek herhangi bir trafik kazasında, özellikle karşı tarafın herhangi maddi, manevi hasarını karşılamak için teminat verilen sigorta çeşididir. Son zamanlarda yapılan düzenlemelere göre kanuni olarak geniş kapsamlı hükümler içerir. Zorunlu trafik sigortası hem aracı, hem araç içinde ki kişilerin zararlarını gidermede yardımcı olur. Kağıthane trafik sigortası olarak bölgede sigorta yaptırmak isteyen herkese hizmet veriyoruz.

Trafik Sigortasının Teminatları Neler?

Her sigorta acentesi gibi bizimde trafik sigortası kapsamında belirtilen fiyat ve teminatların dışına çıkma imkanımız görünmüyor. Standart olarak belirlenen kurallar çerçevesinde ofisimizde sizi ağırlayarak kağıthane trafik sigortası yaptırmak isteyen herkesi bekleriz.

Trafik sigortasının şirketler üzerinde belli kuralları vardır. Belirtilen standartların dışına çıkmadan, hazine müsteşarlığı tarafından belirlenen limitler ve teminatlar çerçevesinde zorunlu trafik sigortası yapılır. Bu konuda tek farklılık gösteren konu şirketlerin kendine has ödeme seçenekleri ve şekilleri mevcut bulunuyor. bu anlamda poliçeler, kendi ödeme seçeneklerini genelde aracın modeli, markası, üretim yılı fiyatların değişken olmasında etkili olur. En önemli nokta ise aracı alan kişinin, yani trafik sigortası yaptıracak kişinin trafik geçmişi ön planda tutulur. Halk arasında buna trafik sicili de denir. Diğer bir dikkat çeken de aracın geçmişi.